Wyciskarka do owoców

Wyciskarki nie są wcale żadną nowością na rynku polskim. Pomimo tego, że mylone były z sokowirówkami, słowo „wyciskarka” słusznie przywodzi na myśl wyciskarkę do warzyw czy cytrusów, wyspecjalizowaną jednak do czegoś więcej niż wyłącznie do tego rodzaju owoców.

Wyciskarki do soków dawno weszły na rynek i wywalczyły swoje prawo do bycia urządzeniem dość popularnym, dość powszechnie używanym sprzętem, po prostu domowym. Występują obecnie liczne modele wyciskarek i warianty, charakteryzujące się budową, wydajnością i zasadami działania.

– Używam wyciskarki bo owoce są takie – wypowiada się w internecie jeden z użytkowników. I ma rację. Dzięki wyciskarkom możemy sprawnie zmiksować wiele tanich dziś owoców w jednolity sok, którego właściwości mogą być za sprawą kompilowania produktów rozmaite.

Wyciskarki po prostu wyciskają sok bogaty w składniki mineralne, witaminy i żywe enzymy. Podczas wyciskania bogata w substancje zawartość owoców uwalniana jest do soku. Sok jest na ogół smaczny i bardzo odżywczy.