Jak przerobić tłuszcz na mięśnie? Przeczytaj koniecznie!

Co druga osoba rozpoczynająca swoją przygodę z siłownią przynajmniej raz zadaje pytanie zamieszczone w tytule. Wielu początkujących, bez względu na wiek zastanawia się, w jaki sposób z puszystej sylwetki formowanej latami na posiłkach typu fast-food uzyskać sylwetkę modela lub modelki. Odpowiedź na to pytanie nie jest prosta i wymaga wniknięcia w organizm człowieka pod kątem fizjologicznym.

Zacznijmy od uzmysłowienia sobie, że w naszych ciałach istnieje taki hormon, jak insulina. Gdy zjemy jakiś posiłek i zostaje on strawiony dochodzi do zwiększenia stężenia glukozy we krwi. Insulina odpowiada za transport glukozy do wszystkich tkanek organizmu aby je odżywić. Kolejnym pojęciem koniecznym do zrozumienia tego zagadnienia jest wrażliwość insulinowa.  Im większy poziom zatłuszczenia naszego organizmu, tym niższa wrażliwość insulinowa. Konsekwencją tego jest tendencja do gromadzenia większej ilości tłuszczu, zamiast mięśni. Aby temu zapobiec, musimy najpierw pozbyć się zalegającego balastu raz na zawsze wprowadzając deficyt kaloryczny. Osiągamy go albo zmniejszając ilość spożywanego dziennie jedzenia, albo dokładając aktywności fizycznej. Kolejnym krokiem będzie zbilansowanie diety oraz zmiana nawyków żywieniowych. Pomocna może być również suplementacja. Ale czy sama dieta wystarczy? Niestety nie. Najważniejszy będzie trening siłowy. Wysiłek fizyczny da organizmowi wyraźny sygnał, że mięśnie są potrzebne i skłoni go do ich zachowania przy jednoczesnym pozbywaniu się tkanki tłuszczowej. Mięśni niestety wówczas nie zbudujemy. Pocieszającym jest fakt, iż osoby początkujące są w stanie dać taki bodziec mięśniom, aby się one uformowały i nieco zwiększyły pomimo deficytu kalorycznego.

Po zakończonej sukcesem redukcji można zabrać się za budowanie upragnionych mięśni dodając stopniowo kalorii. Wciąż trenujemy wytrwale z ciężarami i dbamy o dostarczenie wszystkich niezbędnych składników z diety. Dzięki poprawieniu wrażliwości insulinowej dodatkowe kalorie będą odżywiać i powiększać naszą muskulaturę w najlepszy możliwy sposób przy niskim poziomie tłuszczu. Pozwoli nam to cieszyć się efektami z tygodnia na tydzień, oglądając w lustrze coraz to atrakcyjniejszą osobę. Okresy redukcji oraz budowania masy można stosować na przemian, aby trzymać tłuszcz w ryzach i nie dać mu więcej zagościć w naszym życiu.

Bez względu na to czy jesteś kobietą czy mężczyzną – potrzebujesz mięśni! Nadają one kształt naszym ciałom i uatrakcyjniają je w oczach płci przeciwnej. Ze względu na różnice w budowie ciała kobiety i mężczyzny każdy jest w stanie czerpać z tego korzyści. Mężczyzna po zbudowaniu i wyrzeźbieniu swojego ciała będzie miał wyraźnie widoczną muskulaturę oraz widoczne żyły. Kobieta natomiast w swoim składzie ciała posiada domyślnie więcej tłuszczu niż mężczyzna. Co to znaczy? Że u celu swojej drogi będzie na nią czekało jędrne seksowne ciało. Dzięki temu harmonia w przyrodzie zostanie zachowana i każdy będzie szczęśliwy z możliwości osiągnięcia własnych celów.