Wyciskarka do owoców i warzyw

Wyciskarki do soków dawno weszły na rynek i wywalczyły swoje prawo do bycia urządzeniem dość popularnym, dość powszechnie używanym sprzętem, po prostu domowym. Występują obecnie liczne modele wyciskarek i warianty, charakteryzujące się budową, wydajnością i zasadami działania.

– Pewnego dnia, po lekturze jednego z czasopism zdałem sobie sprawę, że przyjmuję za mało płynów dobrej, odżywczej jakości – mówi pan Bogdan. – Nie chciałem jednak pić cały czas wody mineralnej, ale coś z witaminami, białkami i dobrymi węglowodanami. Nie miałem w domu żadnego sprzętu, dopiero wizyta w sklepie unaoczniła mi, że to coś nazywa się wyciskarką do owoców i warzyw.

Warto zaznaczyć przy tym, że potrzebujemy przyjmować dziennie do dwóch litrów dobrej jakości płynów, aby organizm oczyszczał się ze złogów i innych produktów przemiany materii.

– Wyciskarki nie są wcale żadną nowością na rynku polskim – dowiadujemy się z wiarygodnych źródeł internetowych. –  Pomimo tego, że mylone były z sokowirówkami, słowo „wyciskarka” słusznie przywodzi na myśl wyciskarkę do warzyw czy cytrusów, wyspecjalizowaną jednak do czegoś więcej niż wyłącznie do tego rodzaju owoców.

– Używam wyciskarki bo owoce są takie – wypowiada się w internecie jeden z użytkowników.

– I ma rację – odpowiada na to pan Bogdan. – Dzięki wyciskarkom możemy sprawnie zmiksować wiele tanich dziś owoców w jednolity sok, którego właściwości mogą być za sprawą kompilowania produktów rozmaite.

Wyciskarki po prostu wyciskają sok bogaty w składniki mineralne, witaminy i żywe enzymy. Podczas wyciskania bogata w substancje zawartość owoców uwalniana jest do soku. Sok jest na ogół smaczny i bardzo odżywczy.