Szczoteczka elektryczna do zębów

Dlaczego mówimy o szczoteczkach elektrycznych do zębów? Ponieważ przyciągają uwagę ceny najnowszych modeli, szybujące do poziomu sześciuset złotych. Dlaczego? A z tego prostego powodu, że w ich budowie rolę odgrywa technologia wypracowana choćby przez NASA. Czy to mało? Zastanówmy się, bowiem to co myje zęby jest efektem pięćdziesięciu lat wyścigu zbrojeń między dwoma supermocarstwami atomowymi.

Pierwsze takie urządzenie pojawiło się w roku 1987. W roku 1992 natomiast szczoteczka soniczna zaczęła być produkowana na skalę światową. Stało się to dzięki amerykańskiemu naukowcowi – Robertowi Bock’owi. Szybko uporał się ze specjalną aprobatą FDA (Amerykańska Agencja Żywności i Leków) i szczoteczka zaczęła być polecana jako ważny produkt każdego domostwa. Szybko zyskała uznanie konsumentów, którzy szybko zwrócili uwagę na jej lepsze działanie. Szczoteczka została hitem.

Szczoteczka soniczna powstała w XX wieku, jest kolejną wersją klasycznych szczoteczek elektrycznych. Jest to jednak wersja dużo bardziej unowocześniona i udoskonalona w samych procesach szczotkowania. Szczoteczka soniczna ma właściwość delikatnego usuwania zabrudzeń i przebarwień z powierzchni zębów za pomocą ruchów wymiatająco – pulsujących, które naśladują okrężno – posuwiste, wykonywane siłą własnych rąk. Natomiast szczoteczka soniczna i subtelność jej pracy powoduje, że nie dochodzi do uszkadzeń szkliwa i nie ma miejsca recesja dziąseł. Urządzenie ponadto oferuje różne prędkości i funkcje, wśród nich dodatkowe tryby czyszczące i akcesoria wspomagające proces szczotkowania.