Ryż preparowany

Ryżowy przekładaniec? A może halloweenowy przysmak ryżowy? Przepisów na ryż preparowany jest niemal niezliczona ilość. Powstaje zatem pytanie co dokładnie chcemy zjeść, a może nie wiemy co to w ogóle jest. Nic trudnego, bowiem ryż preparowany to inaczej ryż dmuchany, powstający na skutek oddziaływania pary wodnej w temperaturze wysokiej. Dziś ryż preparowany to najczęściej wafle ryżowe, pewien sposób na zastąpienie sobie w diecie pieczywa.

Na temat ryżu preparowanego sporo informacji dostępnych jest w internecie. Internauci wypowiadają się często pochlebnie na temat ryżu preparowanego:

– Ryz preparowany jest bardzo smaczną przekąską. Zastępuje mi paluszki, chipsy, oraz popcorn. Jest jednak dość kaloryczny wiec zjadam go stosunkowo niewiele i rzadko – wypowiada się jedna z internautek.

– Przed paroma chwilami zjadłam ok. 15-20g ryżu, traktując ryż preparowany jako uzupełnienie drugiego śniadania, po prostu na przegryzkę, z nudów. Bardzo lubię – mówi inna internautka.

Z pewnością jest to dobry sposób, zwłaszcza, że w sieci ryż preparowany jest stałym punktem dziesiątek przepisów kulinarnych na dobrą przekąskę. W istocie jest dość dietetyczny, aby zabijać nim pierwszy głód.