Zdrowe odchudzanie

W temacie zdrowego odchudzania zdaje się, że powiedziane zostało już wszystko, łącznie z odżywianiem się światłem – tylko i wyłącznie. Natomiast fakty są takie, że często ignorujemy swoją własna wiedzę w tym temacie, a może i nawet własne zdrowie. Wiemy na przykład, że szkodzi to co tłuste i wysokoprzetworzone, a jednak sięgamy po to, niekiedy często. Bywa, że najadamy się „byle czym” w nocy, w przerwach między jednym a drugim snem.

Zdrowe odchudzanie oznacza, że dostarczamy organizmowi zdrowego, dobrego pożywienia w sposób systematyczny, łącząc zalecenia dietetyczne z wybraną również w tym celu aktywnością fizyczną – a to celem utrwalania efektów dietetycznych i ich wspierania. Zjadamy zatem wtedy warzywa świeże, nawadniamy organizm przynajmniej dwoma litrami dobrych płynów dziennie, oraz zjadamy proporcjonalną do tego ilość owoców. A wszystko suplementujemy, na przykład potasem, magnezem i witaminą B6.

Zasadnicze mogą okazać się równe przerwy między posiłkami, jemy wówczas równo co trzy godziny i nie ma mowy o podjadaniu, zwłaszcza słodkiego. Zamiast słodzonej kawy rano wybieramy herbaty z grupy zielonej lub czerwonej (może być mix). Ważna jest także dobra ilość witamin i aminokwasów, które bywają poprawnie suplementowane.