Sklep z ekologiczną żywnością

– Wybieram sklep z ekologiczną żywnością za każdym razem, ilekroć chcę kupić najlepsze kasze lub nabiał – mówi pan Jakub, osoba aktywnie uprawiająca asport. – Kupuję zwłaszcza jaja z dobrych wybiegów, jaja, które spożywam na surowo przed treningiem.

Trzeba nam bowiem pamiętać, jak odbywa się produkcja spożywcza dziś, kiedy do głosu doszedł przemysł przez duże P. Jaja kur na przykład karmionych paszą z hormonami, czy też pszenice rosnące na chemii. To wszystko w dalekiej konsekwencji, jak potwierdzają badania zaawansowane, może kończyć się na dłuższą metę zmianami nowotworowymi.

– Szczególnie zwracam uwagę na pieczywo – mówi. – Z dobrze poinformowanych źródeł wiem, że praktycznie każde pieczywo „sklepowe” rośnie na preparowanych spulchniaczach, które powodują szybki i trwały wzrost pieczywa z pominięciem walorów zdrowotnych zbóż.

Jest faktem, że żyjemy w czasach mogących być nazwanymi „hurtownią”. Liczy się w końcu coraz częściej ilość, nie jakość. Ale coś za coś, bo to w końcu ceny regulują rodzaj produkcji.