Ćwiczenia na odchudzanie

Często pada w różnych mediach zagadnienie ćwiczeń na odchudzanie. Niniejszym chcemy poświęcić temu uwagę i my, bowiem jest to temat dobry, choć niejednokrotnie zbyt szeroki.

Aby zrzucić zbędne kilogramy musimy uruchomić intensywny trening wszystkich mięśni, który jest sprawą prostą, mimo, że czasem naprawdę się nie chce. Otóż najlepszy na spalanie kalorii jest bieg interwałowy, polegający na naprzemiennym biegu truchtem, który przetykany jest sprintem. Przeprowadzenie tego treningu jest prostsze, jeśli weźmiemy pod uwagę czas. Możemy po cichu odliczać sobie w myślach sekundy, na przykład: biegniemy wolnym truchtem dwadzieścia sekund, a następnie dziesięć sekund dwa razy szybciej sprintem, powtarzając cykl na przykład dwadzieścia razy. Po tym może mieć miejsce odpoczynek w postaci pięciu minut marszu. Istotne, by nie zatrzymywać się.

Po takiej rozgrzewce idziemy na siłownię. Przeprowadzamy tam trening „na rzeźbę”, o którym aż huczy w internecie. Polega on na wielu seriach z wieloma powtórzeniami na jedną, wybraną partie mięśni, natomiast jeśli zawężamy to do ćwiczeń odchudzających, dobrze będzie ćwiczyć mięśnie brzucha choćby systemem ABS lub tak zwaną szóstką weidera.