Siemię lniane

Siemię lniane ma specjalne właściwości, o których wielu może nie wiedzieć lub po prostu zapomnieć. Siemię lniane jest doskonałym sposobem na nieżyt układu pokarmowo – jelitowego, ponieważ ma zdolność uzupełniać wybrakowana florę bakteryjną, tworząc naturalną otoczkę, której brak na ogół osobom, borykającym się na przykład z bólami brzucha i jelit.

– Siemię lniane zalewam wrzątkiem wieczorem, by wypić na drugi dzień rano, na czczo – mówi pani Barbara. – Terapia trwać ma przynajmniej miesiąc, terapia, dzięki której pozbyłam się bólu żołądka. Wróciły do normy również jelita.

Pomyśleć, że sięgamy najczęściej po tabletki reklamowane w telewizji, podczas gdy ludowe wypróbowane metody odchodzą w zapomnienie. Tymczasem siemię lniane działa za każdym razem, za pierwszym i za ostatnim.

Siemię lniane jest dostępne powszechnie, choćby w sklepach ze zdrową żywnością. Są to w dużym skrócie małe brązowe ziarenka, które podlane woda pęcznieją, do tego stosunkowo tanie.

– Wszystko mi wróciło do normy – mówi pani Wanda, borykająca się przed kuracją z bardzo dużym zakwaszeniem organizmu. – Teraz czuje się bardzo dobrze, jestem regularna w tym co robię, więc wystarczył kwartał zabiegu codziennie rano.