Ćwiczenia na mięśnie brzucha i triceps

Jednym z sztandarowych ćwiczeń rozgrzewających, które dawno zostały wypróbowane przez zastępy adeptów sportów wszelakich jest zestaw dwóch ćwiczeń z piłką.

Przekładanie piłki z rąk do nóg

Kładziemy się na ziemi, przenosząc wyprostowane ręce za głowę. Łapiemy piłkę stopami po bokach, Nogi powinny być ugięte w kolanach na tyle, by odcinek lędźwiowy kręgosłupa przylegał do ziemi. Cały czas dociskamy go do ziemi. Następnie unosimy piłkę nogami do góry, nie zmieniając kąta w kolanach. Sięgamy dłońmi po piłkę na tyle, aby łopatki oderwały się od podłoża, łapiemy piłkę dłońmi i wracamy do pozycji wyjściowej, tym razem trzymając piłkę w dłoniach. Nogi cały czas mamy ugięte. Wykonujemy ruch powrotny, przekładając piłkę do stóp. W ten sposób ćwiczymy całą grupę mięśni brzucha.

Triceps na piłce

Siadamy na piłce. Kładziemy dłonie po bokach i kierujemy palce delikatnie na zewnątrz. Następnie unosimy biodra, opierając się na dłoniach, i wysuń je do przodu, tak aby znalazły się przed piłką. Następnie uginamy i prostujemy ramiona. Należy przy tym uważać opuszczając się do momentu, w którym czujesz komfort w stawie barkowym. Przy tym ćwiczeniu pracują: mięsień trójgłowy ramienia oraz piersiowy.