Siłownia w domu

Na pewno siłownia w domu, w którym są dobre ku temu warunki, to dobry pomysł, a jeszcze lepszy, gdy dysponujemy kapitałem, który można w to zainwestować.

Po pierwsze musimy wiedzieć co chcemy zrobić, więc jakiego sprzętu potrzebujemy. Jeśli dążymy do zrównoważonego rozwoju masy mięśniowej, wówczas należało by zastanowić się nad atlasem. Natomiast jeśli chcemy chcemy pójść śladami trójboistów amatorów, wówczas może nam dobrze posłużyć prosty zestaw, w którego skład może wejść ławeczka do wycisku z dwoma lub trzema skosami, modlitewnikiem i wyciąg na nogi. Jest to absolutnie wykonalne i wystarczy nam 1000 zł, aby komplet zawierał do tego obciążenie do 130 kg, hantle oraz sztangę zwykłą do wycisku i łamaną krótką.

Zaletą siłowni w domu jest cięcie kosztów, bo już po jakimś czasie zakup potrafi się zwrócić, poza tym to uniknięcie kosztów nie tylko samej siłowni, ile dojazdów i czasu na dojazd. Jako szczęśliwi posiadacze sprzętu w domu możemy przystąpić zatem do rozwoju, nie skrępowani spojrzeniami innych użytkowników. To również ma swoje zalety, ale i wady, bowiem dobrze czasem mieć kontakt z innymi, którzy mogą wesprzeć swoją wiedzą i doświadczeniem. W każdym razie liczy się zapał.