Podciąganie piłki i utrzymywanie pozycji z piłką

Piłka jest istotnym akcesorium w dziedzinie rozgrzewki przedtreningowej, bowiem można jej użyć do wielu różnych ćwiczeń. Dziś przedstawiami zestaw dwóch ćwiczeń, które stanowią dobrą alternatywę dla innych, równie ważnych. Tym razem jednak chcemy zademonstrować coś dobrego na rozwój mięśni kulszowo – goleniowych oraz pośladkowych, a także głębokich mięśni stabilizacyjnych.

Podciąganie piłki pod pośladkami

Kładziemy się na plecach, a następnie opieramy pięty na piłce. Unosimy biodra tak, aby nasze ciało tworzyło jedną linię. Całe ramiona opieramy o ziemię dla stabilizacji pozycji. Następnie uginamy nogi w kolanach, podciągając piłkę pod pośladki i jednocześnie wypychając biodra mocno w górę. Następnie wracamy do pozycji wyjściowej.

Utrzymywanie pozycji

Opieramy na piłce kolana (na szerokość bioder) oraz dłonie (na szerokość barków, w odległości około 30 cm od kolan). Następnie odbijamy się stopami od ziemi  i staramy się utrzymać pozycję klęku podpartego na piłce. Należy zwrócić uwagę, by pracować mięśniami tułowia i kończyn, aby złapać balans. W tej pozycji dążymy do bezruchu.