PRZEŁOM W TRENINGU FUNKCJONALNYM DLA KOBIET I MĘŻCZYZN? TO MOŻLIWE!

Mowa tutaj o treningu siłowo-wytrzymałościowym, który ostatnimi czasy robi olbrzymią furorę wśród ćwiczących. Opiera się on na wykonywaniu ćwiczeń z odważnikami, kształtując przy tym całe ciało. Główną zaletą treningu kettlebells są zdecydowanie… wolne ciężary! 

Kettlebells zawitały do obecnego świata fitness niedawno. Trening przy ich użyciu był uprzednio nieodłącznym elementem rosyjskich jednostek wojskowych. Na ich fenomen wpływa przede wszystkim ilość korzyści. W przeciwieństwie do klasycznych treningów fitness, trening z kettlebells angażuje prawie całe ciało(poprawia motorykę, wytrzymałość, kondycję oraz siłę). Ponadto, jak łatwo się domyśleć przyczynia się do spalania olbrzymiej ilości kalorii. Czego w takim razie chcieć więcej?

Niezaprzeczalna skuteczność tego treningu wynika z konstrukcji samych odważników. Celowo mają one przesunięty środek ciężkości, aby bardziej naciskać na mięśnie przedramion. Dzięki temu są w stanie dać taki nacisk, by angażować prawie wszystkie mięśnie, a przy tym ze zniewalającą szybkością rozwijać siłę i wydolność całego ciała. Wiele ćwiczeń przypomina tutaj martwy ciąg na prostych nogach. Plecy są zawsze spięte, natomiast kolana nie mają prawa wyjść przed palce. Poprawna technika zapewnia stabilizację oraz bezpieczeństwo. Niestety, tak jak w przypadku martwego ciągu, bardzo łatwo o złe nawyki. Koniecznym może okazać się tutaj pomoc trenera. Gdy już technika zostanie opanowana do perfekcji, można stopniowo zwiększać ciężar.

Poza wymienionymi wcześniej zaletami, warto wspomnieć również o ogólnie pojętej kształtności sylwetki, na którą trening ten wpływa najbardziej. Jednak aby to się udało, konieczna jest systematyczność. Treningi przy użyciu kettlebells powinny odbywać się regularnie, najlepiej 3 razy w tygodniu. Zapewni to widoczne efekty w stosunkowo krótkim czasie. Jeśli szukasz skutecznego treningu ogólnorozwojowego, być może kettlebells jest właśnie tym czego potrzebujesz.