Najlepszy spalacz tłuszczu

Dobry spalacz tłuszczu oznacza, że działa. Oznacza zgrabną sylwetkę, którą chciałby mieć każdy z nas. Nie raz stajemy przed lustrem, aby zweryfikować rezultaty, które powinny pojawić się po siłowni lub innej aktywności fizycznej. Niekiedy jednak nie widzimy tych rezultatów, nadal widać w lustrze oponkę. Dobry spalacz tłuszczu, oto co może wówczas przyjść do głowy, jednak równocześnie pojawia się pytanie który. Bywając na siłowni, czy w sklepie z odżywkami, widzimy ile tego jest. Suplementy mnożą się i dzielą, w zależności od ceny, jakości i przeznaczenia. Można wtedy odnieść wrażenie, że na pewno się coś znajdzie. Najlepszy będzie więc produkt w miarę naturalny, zawierający przy tym naturalne substancje, które prowadzą do efektywnej redukcji tkanki tłuszczowej. Dobry spalacz tłuszczu zawiera na przykład synefryne, substancje pochodzenia roślinnego z grupy stymulatorów. Synefryna jest substancją pochodzenia roślinnego z grupy stymulantów. Bazą synefryny jest owocnia z pomarańczy gorzkiej (Citrus aurantium). Należy do agonistów receptorów a-adrenergicznych, wykazując działanie do niej podobne poprzez podobną budowę do fenylefryny . Pobudza, dodaje energii, poprawia samopoczucie i wydolność oddechową synefryna, ma właściwość przyspieszania krążenia. Wpływa też na apetyt zmniejąc go oraz wspomagając przemianę materii. Synefryna ma właściwość pobudzania receptorów adrenaliny w niektórych tkankach, głównie tłuszczowych, wspomagając przemianę węglowodanów i spalanie tłuszczów, a także zapobiegając ich wchłanianiu. W efekcie prowadzi do spalania kalorii, uruchamiając termogenezę, redukując cellulit i może być też pomocna w kontroli masy ciała.

Jeśli mowa o spalaczach tłuszczu, substancją naturalną będzie tu mniszek lekarski, działający moczopędne, przeciwzapalnie, a co za tym idzie, oczyszcza organizm ze zbędnych produktów przemiany materii i toksyn. Związki goryczowe zwiększają wydzielanie soku żołądkowego, poprawiając trawienie. Mniszek lekarski jest żółciotwórczy i żółciopędny. Uważa się również, że mniszek w niewielkim stopniu ma właściwość obniżającą poziom glukozy we krwi, stąd może pomagać osobom, które chcą kontrolować poziom cukrów.

Wreszcie guarana -substancja zawierająca ok. dwukrotnie większe stężenie kofeiny w porównaniu do ziaren kawowca (ok. 2-4,5% w guaranie w stosunku do 1-2% w ziarnach kawy). Kofeina zawarta w guaranie jest substancją psychoaktywną, pobudzającą ośrodkowy układ nerwowy. Ma podobną budowę chemiczną do adenozyny, łatwo łączy się z jej receptorami bez ich pobudzenia. Guaranina poprawia także pamięć i koncentracje, a także przyspiesza metabolizm organizmu. Zwiększa zużycie tlenu, przez co przyspiesza procesy kataboliczne. Pobudza procesy glikogenolizy i lipolizy.