Staki kreatynowe

Dawno minęły czasy, w których dominantą dla kulturystów był monohydrat kreatyny. Na dodatek monohydrat, o który było bardzo trudno, a zwłaszcza o ten najlepszy, czyli działający. Dziś dostępne są tak zwane staki kreatynowe, zawierające aż sześć różnych form kreatyny, stąd dostępne są bardzo anaboliczne mixy wymienionych. Glukonian kreatyny, orotan kreatyny, alfa-ketoglutaran kreatyny, jabłczan dwu-kreatyny, chylat magnezowy kreatyny i oczywiście monohydrat kreatyny, zwany też monowodzianem.

Anaboliczne i antykataboliczne działanie wybranego staka kreatynowego jest zazwyczaj dodatkowo wzmacniane związkami poprawiającymi transport i wchłanianie kreatyny, co pomaga wspomóc i przyspieszyć regenerację potreningową, przy jednoczesnym zachowaniu bezpieczeństwa. Dostępne są wśród staków formuły skuteczne i bezpieczne w różnych gramaturach.

Dobra forma i zdrowie może oznaczać działanie kreatyny, czyli substancji silnej i bezpiecznej. Kreatyna transportuje i odbudowuje ATP i jako nośnik energii pośredniczy w reakcjach stymulujących mięśnie do wzrostu. Najlepsze staki odznaczają się tym, że są wziętym produktem dla najlepszych sportowców.