Trening EMS

Znajdujemy się w miejscu najwłaściwszym dla prawdziwego sportowca, czyli na siłowni, na której jesteśmy w stanie przeprowadzić trening EMS.

– Chodzi o to, by dozowany przez specjalne urządzenie prąd stymulował mięśnie do ciężkiej pracy, w szczególności mięśnie głębokie, czyli fundament systemu mięśniowego – tłumaczy pan Marek, doświadczony zawodni i trener, właściciel siłowni. – Wpływ tego urządzenia na nasz kręgosłup jest o tyle świetny, że nie obciążamy w ogóle naszych kręgów, nie obciążamy kręgosłupa w odcinku lędźwiowym, możemy wykorzystać dużo fajnych, prostych ćwiczeń dla przeciętnej osoby, która nigdy nie trenowała, i przygotować taka osobę do treningu. Uruchamiamy świetnie prostowniki grzbietu, uruchomimy mięśnie głębokie, mięśnie stabilizujące i utrzymujące kręgosłup, odpowiadające za prawidłową postawę. Jest to fajna sprawa dla osób, które nigdy nie trenowały, a chciały by zacząć swoją przygodę, a jeszcze świetniejsza dla osób, które ogólnie maja problem z odcinkiem lędźwiowym, czują ból i dyskomfort. Urządzenie jest przetestowane przez najlepszych sportowców i fizjoterapeutów, powoduje, że trening staje się szybszy, efektywniejszy i można będzie się bardzo szybko pozbyć bólu.

Pan Marek potrafi zainteresować, ale kwestia odnosi się bezpośrednio do tego specjalnego urządzenia.

– Jak to działa? Sprawa jest bardzo prosta – tłumaczy pan Marek. – Urządzenie dozuje impulsy elektryczne o niskiej częstotliwości, które uruchamiają odcinek lędźwiowy, mięśnie które stabilizują kręgosłup. Sesja treningowa trwa 20 minut. Można wykonywać przy tym wszystkie, dowolne ćwiczenia, możemy skakać, biegać, robić przysiady, półprzysiady, pompki, nie ma znaczenia. Jesteśmy podłączeni do tego urządzenia. Zakres ćwiczeń mamy niesamowicie duży, nie ma ograniczeń. Ktoś kiedyś mnie zapytał, czy uda się spalić podczas jednej sesji 800 kalorii, odpowiedź brzmi – można nawet więcej, tylko trening tak naprawdę jest wykańczający, bo odbywa się podczas ciągłego ruchu, bez siedzenia, chociaż można usiąść w fotelu, czując jak organizm drga pod wpływem dozowanej energii. Ta elektrostymulacja wzmacnia wszystkie mięśnie stabilizacyjne i całe ciało, po to, aby na przykład przygotować osobę do treningu. To urządzenie przyspieszy proces przygotowania do wejścia w strefę treningową, wzmacniając szczególnie odcinek lędźwiowy. Kolejny świetny aspekt, czyli różnego rodzaju metody treningowe, na przykład można boksować. To urządzenie zwielokrotnia efekty wysiłku, który dzięki temu urządzeniu jest mega duży.