Mieć wizję

Oto kilka wskazówek, które pomogą sprawić, by wizualizacja rozwiniętego ciała przynosiła ci maksimum korzyści.

Nie oszukuj się. Ważne, by wizja zawierała element realizmu. Utwórz obraz swojego ciała, który pasuje do twojej budowy i potencjału genetycznego. Wizja musi być wiarygodna, tak byś mógł przekonany o jej prawdziwości, a nie żeby wydawała się niemożliwa do osiągnięcia.

Zwracąj uwagę na szczegóły. Obraz idealnych mięśni brzucha powinien być tak szczegółowy, jak to tylko możliwe. Im bardziej wyraźna wizualizacja, tym skuteczniejsza. Zobacz każdą linię wytrenowanych mięśni. Zobacz, jak są zarysowane i jak łączą się ze sobą. Niezmiernie ważne jest także, by w wizję zaangażowane były różne zmysły. Zobacz więc kolor skóry brzucha i to, jak pod nią napinają się mięśnie. Wyobraź sobie, jakie wydają się w dotyku oraz jak odczuwasz je, kiedy nimi poruszasz. Poczuj smak zimnej wody (lub napoju energetycznego), kiedy gasisz pragnienie po udanym treningu. Usłysz w myślach przyjaciół, chwalących twój bajeczny wygląd, oraz partnera, szepczącego, że podoba mu się twoja muskulatura. Zobacz piękną nieznajomą, która obraca głowę, by rzucić okiem na ciebie, gdy mijasz ją na ulicy.

Wzmacniaj pewność siebie. Wizualizacja powinna też prowadzić u ciebie do lepszego samopoczucia emocjonalnego. Poczuj wzrost wiary w siebie oraz niewzruszoną motywację.

Często wracąj do swojej wizji. Musisz stosować wizualizację każdego dnia, nie tylko od czasu do czasu. Twój umysł jest jak mięsień. Trzeba go ćwiczyć systematycznie, jeśli chcesz, by się rozwinął. Ale nie trzymaj się kurczowo jednego obrazu. Wizja może się zmieniać, ewoluować i ulepszać, w miarę jak zbliżasz się do swojego celu.