jabłczan kreatyny

– Jabłczan kreatyny jest suplementem będącym połączeniem kreatyny z kwasem jabłkowym – wyjaśnia Pan Marek. –  Wzajemny stosunek obu tych substancji wynosi 1:3. Jabłczan kreatyny jest stabilniejszy w strukturze od wcześniej starego dobrego monohydratu. Jabłczan kkreatyny jest po prostu bardziej odporny na enzymy żołądkowe. Jabłczan kreatyny, czyli inaczej tri-creatine malate, TCM, di-creatine malate.

– Jabłczan kreatyny działa na tych samych efektach co w przypadku monowodzianu – dodaje Pan Tomek.

Pytamy zatem, na czym polega różnica między nimi? Czy to przypadkiem nie wszystko jedno?

– W przypadku monohydratu występuje efekt w postaci „napompowania”, natomiast dzięki TCM uzyskujemy beztłuszczową masa mięśniową, charakteryzuje się lepszą jakością. Z drugiej strony należy jednak pamiętać, że proces przyrostu jest mniej efektowny niż w przypadku monohydratu – zwraca uwagę Pan Marek. – A ściślej, jest to uwarunkowane mniejszą zdolnością do zatrzymywania wody w obrębie przestrzeni międzykomórkowych.

– Jabłczan kreatyny ma opinię ulepszonej formy kreatyny. Szybciej i lepiej jest rozpuszczalny w wodzie. Jeśli nie zależy nam na masie, tylko na sile, wówczas jabłczan kreatyny jest dobrym rozwiązaniem.