Kompleksy witamin

– Bez odpowiedniej ilości witamin, według mnie, nie ma sensu w ogóle mówić o diecie i suplementacji – mówi pan Marek, utytułowany zawodnik sportów siłowych i właściciel siłowni.

Jesteśmy zatem na siłowni, u pana Marka. Tu nie ma nudy, widać, że każdy z ćwiczących przyszedł w konkretnym celu, wielu po uprzednich konsultacjach z panem Markiem.

– Wielu pyta się mnie o najwłaściwszą suplementację, idąc po treningu na przykład na piwo i fast fooda. A to jest sport wymagający pewnej sportowej dyscypliny, bo jeśli chce się mieć wyniki, trzeba zastosować prawidłową dietę do przemyślanego treningu.

Stoimy z panem Markiem przy barku siłowni, widać na półkach wszelkie odżywki, takie jak gainery, białka i kreatyny.

– Prawda jest taka, że podstawą dietetyki profesjonalnego ćwiczącego z ambicjami, jest dostarczenie organizmowi w pierwszym rzędzie dobrego pożywienia, rozłożonego na powiedzmy pięć pełnowartościowych posiłków dziennie. Dopiero w ślad za tym może być mowa o suplementacji. Wielu chce wtedy od razu zastosować staka kreatynowego, czasem po pierwszym miesiącu, podczas gdy organizm w pierwszym rzędzie potrzebuje odpowiednich ilości witamin, by cała reszta mogła być odpowiednio absorbowana.

Zadajemy wreszcie pytanie o najlepszą suplementację witaminową, na co pan Marek pokazuje nam o co w tym wszystkim chodzi.

– Proszę bardzo. Ja to wypróbowałem długimi latami ćwiczeń – mówi pan Marek, trzymając w ręku nowiutką puszkę Animal Pak. – Ta odżywka jest już legendą dzięki skuteczności – dodaje. – To najlepszy zestaw witamin, który trafił na krajowy rynek prosto zza oceanu, gdzie mają najlepsze wyniki w kulturystyce światowej. Animal Pak to taki kompleks, który zapewnia wszystko.

– Zastanawiałem się kiedyś, który produkt witaminowy jest najlepszy – mówi z kolei pan Tomek, wychowanek Marka. – Miałem pewien zastój treningowy, całkiem niedawno, a byłem na suplementacji witaminowej innych producentów. Wtedy Marek doradził mi Animal Pak, i to był prawdziwy strzał w dziesiątkę.

– Animal Pak ponieważ nie ma drugiego tak kompleksowego produktu na rynku, który został doceniony przez kulturystów na całym świecie – doradza pan Marek. – Tak się składa, że amerykanie są szczerzy w tym co robią, więc stworzyli taki miks, że organizm reaguje wręcz anabolicznie, i wielu z takim stażem jak ja może to potwierdzić.