Która dieta

Jako, że tłuszcze są ważnym elementem w kształtowaniu układu hormonalnego, stanowią składnik błony komórkowej oraz zawierają witaminy rozpuszczalne w tłuszczach, takie jak A, D, E i K, nie jest dobrym rozwiązaniem stosowanie diety zupełnie ich pozbawionej. Najbardziej pożądane dla diety są tłuszcze nienasycone, uzyskiwne z ryb i warzyw.

Tak naprawdę jednak problem każdej diety tkwi w braku wytrwałości w jej stosowaniu na dłuższą metę, z powodu psychologicznego wysiłku, który trzeba włożyć w jej przestrzeganie. Z pewnością łatwiej jest nabrać pewnych przyzwyczajeń w sposobie odżywiania, i być może właśnie to jest kluczem do sukcesu.

Wskazane są zdrowe nawyki, takie jak spożywanie dziennie zamiast trzech dużych posiłków pięciu małych, możliwie urozmaiconych, , które będą zawierały każdy ze składników odżywczych we właściwych proporcjach.

W ten sposób znajduje tu zastosowanie powiedzenie „po trochu wszystkiego i wiele z niczego” oraz stwierdzenie doktora Peraita, według którego należy jeść wszystko, co organizm jest w stanie przyswoić i nie wszystko, co może zmieścić się w żołądku.

Zdrowy rozsądek podpowie nam, kiedy zjedliśmy wystarczająco dużo i do którego momentu jemy dla samej przyjemności z jedzenia.