Kulturystyka dobrym wyborem

Współczesny styl życia powoduje, że sprawność fizyczna przestaje nam być niezbędna do przetrwania. Nie musimy już polować, aby jeść, ani zbierać, żeby zdobyć żywność. Wystarczy udać się do sklepu lub jedynie wykonać telefon, a zostanie nam ona dostarczona do domu. Nie musimy już również chodzić, aby się przemieścić, bo dysponujemy wieloma środkami transportu.

Z tych powodów nasza kondycja fizyczna jest zsuwana na drugi plan. Tylko od naszej woli zależy, czy zdecydujemy się na jakąś aktywność fizyczną, czy nie, i czy naszym celem będzie rywalizacja, odpoczynek, czy po prostu poprawienie zdrowia i jakości życia. Rozwinięte społeczeństwo oferuje nam wiele możliwości zażywania ruchu. Często jesteśmy jedynie widzami, kiedy indziej jednak angażujemy się w sport czynnie i chcemy to robić z pełna gwarancją osiągnięcia naszych celów. Dlatego tez należy dokonać właściwego wyboru aktywności, jaką mamy zamiar się zająć, i dowiedzieć się dostatecznie dużo na jej temat.

Przed rozpoczęciem treningu, niezależnie od stopnia zaawansowania, niezbędne jest wcześniejsze przygotowanie się w celu osiągnięcia maksymalnego zakresu ruchów i uniknięcia nadwyrężenia, które może doprowadzić do kontuzji.