Pompki

– Moje przygoda rozpoczęła się od pompek – mówi pan Marek.

Dziś prowadzi siłownię w centrum, ale niegdyś był zaledwie odbiorcą usług tego typu, sportowcem startującym w zawodach kulturystycznych i siłowych, takich jak trójbój siłowy.

– Przejdź do podporu przodem – dyryguje pan Marek, a pan Tomek wykonuje dokładnie wszystko co tamten zarządza. – Dłonie ustaw szerzej niż szerokość barków, na wysokości środka klatki piersiowej. Stopy blisko siebie. Tułów równolegle do podłoża, a mięśnie brzucha delikatnie wciągnięte i napięte.

Pan Tomek jest już przygotowany do pompek. Czeka na następne dyrektywy, podczas gdy pan Marek kontynuuje.

– Najważniejsza jest rozgrzewka, do której użyjemy dziś pompek – mówi pokazując na panu Tomku pozycję wyjściową. – Rozgrzejemy mięśnie holistycznie, przy pomocy trzech serii pompek „do oporu”, z krótkimi przerwami, góra trzyminutowymi.

– Ugnij ramiona w stawach łokciowych do 90 stopni Tomek. Zatrzymaj klatkę piersiową nad podłożem, a następnie wyprostuj. Proszę zwrócić uwagę, że przed wyciskaniem sztangi na klatkę to bardzo dobra rozgrzewka, ponieważ przy pompkach pracują mięśnie piersiowe oraz trójgłowe ramienia. Może to być pompka z uniesieniem ramienia i nogi..