Z podręcznika zapaśnika

Tauryna substancja pomagająca wzmocnić regulacje poziomu cukru we krwi, wykazując przy tym działanie antykataboliczne. Tauryna jest substancją zwiększającą stężenie azotu w organizmie oraz pomagającą obniżyć poziom cholesterolu. Doniosły jest fakt, że Tauryna stymulują trzustkę do wydzielania insuliny zmniejsza ryzyko powstania insulinoodporności, prowadzącej do rozwoju cukrzycy.

Jabłczan Cytruliny jako prekursor kreatyny, bierący udział w procesie skurczu mięśni, uczestniczy w powstawaniu tlenku azotu – związku odpowiedzialnego za m.in.: rozszerzanie naczyń krwionośnych i tym samym ułatwiającego transport innych związków do i z mięśni.

Alfa-Ketoglutaran L-Argininy – wykazuje zdolności do rozszerzania naczyń krwionośnych, pozwala na lepsze ukrwienie mięśni i tkanek miękkich.

Beta-Alanina (CarnoSyn) jest to substancja pomocna w usuwaniu szkodliwych produktów powstających podczas przemian metabolicznych towarzyszących wysiłkowi fizycznemu.

ALA – kwas alfa-liponowy. Substancja zwiększająca wrażliwość komórek na insulinę, regulująca poziom cukru we krwi, wpływająca na wychwyt glukozy oraz ilość dostarczanego tlenu, stymuluje produkcje tlenku azotu.