Pierwszy miesiąc

Trening w pierwszym miesiącu odpowiada poziomowi podstawowemu. Sportowiec zapoznaje się z podstawowymi informacjami na temat znajdujących się w jego ciele mięśni, ich działania i tego, jak należy ćwiczyć, aby je chronić. W celu osiągnięcia największej wydajności zaleca się trenowanie w sposób regularny. Aby zachować dobrą formę fizyczną, należy rozplanować trening na trzy dni w tygodniu.

Przed rozpoczęciem treningu konieczne jest wykonywanie ćwiczeń rozciągających w ramach rozgrzewki. To podstawowe przygotowanie jest niezbędne, aby mięśnie zdobyły potrzebną jędrność i elastyczność. Program treningowy na pierwszy miesiąc, w którym wykonywane będzie tylko jedno ćwiczenie na każdą grupę mięśni, jest pierwszym kontaktem z tego typu przygotowaniem fizycznym, stanowiącym podstawowy element dowolnego sportu.

Każde z ćwiczeń przeznaczone jest do pracy nad konkretna grupą mięśniową i należy je wykonywać w dwóch lub trzech seriach każde. Poza tym powinno się wykonać dwanaście powtórzeń, z wyjątkiem ćwiczeń na wzmocnienie mięśni brzucha, które mogą być powtarzane od dwunastu do dwudziestu pięciu razy.