Siłownia jako styl życia

Z motywacjami do ćwiczeń fizycznych bywa całkiem różnie. Jedni chcą lepiej wyglądać, inni natomiast chcą być zdrowsi i czuć się dobrze. Niezależnie od tego, ćwiczyć trzeba systematycznie, jeśli efekt ma mieć ręce i nogi.

– Aby był efekt, potrzeba ćwiczeń na siłowni trzy dni w tygodniu, wówczas można przetrenować wszystkie grupy mięśniowe – wyjaśnia Pan Marek, trener i właściciel siłowni. – Znałem przypadek człowieka, którego na siłownię niemalże wypędziła narzeczona, chcąc mieć u swego boku dobrze wyglądającego faceta.

Intencje nie są wcale sprawą błahą. Od rodzaju intencji i tego co ona oznacza, zależy, czy trening zostanie trybem życia, czy też nie.

– Dla wielu siłownia jest przelotnym zainteresowaniem, czymś w rodzaju etapu na linii życia – przyznaje Pan Marek. – Chodzi jednak o to, by mięśnie były napięte większą część czasu, i to jest niezbędne, by przyrost czystej masy zaistniał.

– Ja przyznaje się bez bicia, że mi dziewczyna powiedziała, że chce mnie widzieć po siłowni jak najczęściej – śmieje się Pan Tomek, podopieczny Marka. – Być może chodzi jej o potencje, ale nie chce iść w tym kierunku.

– Na pewno w zdrowym ciele zdrowy duch – kończy temat Pan Marek. – Ćwiczyć trzeba, i tyle..